יצא לאור: המתודולוגיה הנחבאת של תיאוריית המלחמה הכללית

ספר זה מבקש לשפוך אור על המתודולוגיה הנחבאת של תיאוריית המלחמה הכללית, באמצעות בחינה היסטורית של תיאורטיקנים צבאיים, תחומי התמחותם והמלחמות שחקרו. הניתוח בספר מחלץ את המתודולוגיה שמאחורי התיאוריה, ומאפשר הבנה טובה יותר של מאפייני המלחמה ומרכיביה. כמו כן הוא חושף הטיות בתיאוריות העבר, ומספק בסיס להערכתן וליצירת גישה מקיפה יותר בעתיד
בנג'ו, י' (2023). המתודולוגיה הנחבאת של תיאוריית המלחמה הכללית. 309 עמודים

בנג'ו, י' (2023). המתודולוגיה הנחבאת של תיאוריית המלחמה הכללית. 309 עמודים

 

"עבודה בסדר גודל כזה, ששואלת את השאלות הגדולות כמו מהי תיאוריית מלחמה, היא נדירה ודורשת להקים חומר רב ותחומי ידע שונים. הניתוח מספק ראייה חדשה ופרשנות לתחום ההגות הצבאית והגות המלחמה".

ד"ר איתן שמיר, אוניברסיטת בר־אילן

 

"התיאוריה הכללית שהכותב מציע מבוססת ראיות, מקורית, מעמיקה וחורגת בהרבה מטרמינולוגיה מקטלגת גרידא, שבה מסתפקים כותבים רבי מדי".

פרופ' דני אורבך, האוניברסיטה העברית

 

זהו ספרו השני של אלוף ד"ר יעקב בנג'ו, מפקד שדה ששירת במגוון תפקידים במשך שלושה עשורים, בפיקוד על יחידות מבצעיות מובילות ובמטכ"ל. ספרו הראשון, המיקוד המבצעי, שיצא לאור בהוצאת מערכות ומודן, פיתח גישה המבהירה את ההישג האסטרטגי הנדרש, וממקדת את העשייה הצבאית הנחוצה להשגתו. בספריו מבקש הכותב לשפר את השיח בי המדינאי ובין אנשי הצבא, ואת השיח הפנים־צבאי על הפעלת הכוח ועל בניינו.

לקריאת המבוא לחצו כאן