חיזוקים חיוביים

רא"ל אביב כוכבי, הרמטכ"ל ה־22 של צה"ל15.01.2023

לימוד וחניכה מזמנים ביקורת, הערות והצבעה קבועה על נושאים לשיפור. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר ביחידה צבאית, אשר לרוב מאופיינת באינטנסיביות גבוהה של הכשרה ובמימוש משימות בסד זמנים צפוף ודרישה לאיכות גבוהה. הערות וביקורת צריכים להיעשות באופן בהיר וישיר, ולעיתים אף נוקב, אך הניסיון מלמד שלצד ההערות השליליות, עוצמתם של משוב חיובי ותגמול חיובי גדולה מאוד, ומהווה מכפיל כוח בהעצמת האדם והקבוצה.

חייל או מפקד אשר קיבלו משוב חיובי, באופן אישי או קבוצתי, מקבלים כוחות מחודשים וביטחונם העצמי גדל. הניסיון מלמד שחיזוק ותגמול חיובי הם בבחינת זריקת מרץ. נסו להיזכר בכל הפעמים שקיבלתם משוב חיובי, בסיום משימה, בסיום שלב בהכשרה, בפיתוח פרויקט, בסיום תרגיל או בעקבות עניין ספציפי בתפקודכם השוטף. בין אם היה זה בשיחת טלפון או במפגש פנים אל פנים, בין אם באופן מתוכנן בין אם מזדמן, ממפקד או מחברים לקבוצה, ככל הנראה תסכימו שזה היה מעצים וחיזק את המוטיבציה. אם הכרה ויחס הם "חמצן" עבור האדם, חיזוקים חיוביים הם ויטמינים.

תנו משוב חיובי – בשטח, בסיור, במשרד, בשיחה אישית או בשיחה קבוצתית, בכתב או בעל פה, בפתק או במכתב הערכה, בשיחת טלפון או פנים אל פנים, באופן ישיר או באמצעות מפקד־משנה, אך בכל מקרה דאגו לכך שאנשיכם ידעו שהעשייה שלהם נראית ושהשיפור שהם עושים לאורך זמן לא נעלם מעיני מפקדם. אל תחכו למופע ארגוני רשמי או לאירוע חיצוני כדי לתת משוב חיובי – הפכו זאת לחלק מהיום־יום שלכם, וחזקו את אנשיכם גם על פעולות "קטנות" ושגרתיות. עשו זאת כמה שיותר, ובתנאי שזה אותנטי.

מילה טובה בסיום משימה, שיחת טלפון, מכתב הערכה או פתק הם תמריץ. קביעת מצטיין שבועי או תקופתי, קביעת יחידה מצטיינת, לוח מצטיינים, וטקס מצטיינים יוצרים אנרגייה פנימית. כל אחד מסעיפי הרשימה האין־סופית הזאת מעצים את הפרט או את הקבוצה, ומחזק את התחושה שמכירים בהם ובערכם. עשו לכם הרגל, לחזק ולשבח את אנשיכם יותר מאשר להעיר ולהעניש. באווירה כזו גם משוב ביקורתי מתקבל באופן הרבה יותר פתוח והופך ליותר יעיל. הציגו רמת דרישות גבוהה, היו חדים, ביקורתיים ונוקבים, אך לצד זאת דעו לציין שיפור והתקדמות, ביצוע מוצלח, יוזמה מבורכת והישגים טובים.

לקבלת חומרים נוספים מבית "מערכות" לחצו כאן: https://bit.ly/3ledAzz