יצא לאור: סואץ אינה סטלינגרד

ספר שמתעד את לחימת גדוד הטנקים 433 שעליו פיקד נחום זקן במלחמת יום הכיפורים מתחילת הלחימה ועד לקרב האחרון בה. הספר מביא, ממקור ראשון, את חווית המפקד שנקלע למצבים ודילמות בלתי אנושיים

סואץ אינה סטלינגרד/נחום זקן/ 2021, 332 עמודים

סואץ אינה סטלינגרד/נחום זקן/ 2021, 332 עמודים

סיפור הלחימה של גדוד 433 במלחמת יום הכיפורים, מפי המג"ד דאז, תא"ל (מיל') נחום זקן. הגדוד ספג 138 נפגעים, 34 הרוגים, כל שדרת הפיקוד נפגעה, 2 סמג"דים נפצעו, 16 מפקדי פלוגות התחלפו, 12 מהם נפגעו, אך דבר לא עצר את נחישות הגדוד להמשיך ולהילחם עד לקרב האחרון והנוראי ביותר במלחמת יום הכיפורים - הקרב על העיר סואץ. למרות המכה האנושה שפגעה במחצית מלוחמי הגדוד, המשיכו נחום ואנשיו לחתור קדימה עד להשלמת המשימה במלואה.

מתוך ההקדמה של רב־אלוף (מיל׳) אהוד ברק, לשעבר, רמטכ״ל ראש הממשלה ושר הביטחון: ״ספר עמוק ומבריק, מרתק וסוחף, זורם, קולח ומעורר מחשבה. מצליח להנגיש ולהאניש תופעות לא אנושיות של מלחמה והרג, תעוזה והקרבה, נחישות ודבקות במשימה. הספר עשיר בעדויות של לוחמים, המתארות את המצבים הבלתי נתפסים שחוו בגופם ובנפשם [...] נחום ולוחמי 43 ראויים שיהיו לנו לדוגמה ולמופת על עוז הרוח והאומץ, היוזמה והתושייה, תעצומות נפש וההקרבה, שיקול הדעת ועוצמת אדם נפלאה שגילו לאורך כל המלחמה״.

לקריאת ההקדמה ופתח הדבר לחצו כאן

לקריאת סיקורת שכתב על הספר בעז זלמנוביץ' לחצו כאן

לקריאת סיקורת שכתב על הספר סא"ל (מיל') ד"ר דותן דרוק לחצו כאן