כנס שדה הקרב העתידי - ההרצאות

ב-21 באפריל התקיים כנס מקוון ראשון מסוגו על "שדה הקרב העתידי - מגמות על" ביוזמת המכון הלאומי לחקר לוחמת ביבשה בזרוע היבשה ו"מערכות". ההרצאות מהכנס - בפנים

בסוף חודש אפריל התקיים בהרצליה כנס "שדה הקרב העתידי", שהיה אירוע ייחודי בעל השפעה רחבה בזרוע היבשה ובצה"ל. הנושאים המרכזיים שבהם עסקו בכנס היו בתחום "מגמות על" והשפעתם על לוחמת היבשה בעתיד הקרוב 2030. המאה ה-21 היא תקופה של השתנות, שבה קצב השינויים הסביבתיים מתעצמים ומשפיעים על פעילות כוחות היבשה. התעצמותן של השפעות סביבתיות מהווה אתגר עתידי, שמעצב מחדש את אורחות חייו של האדם, ותובע ממנו להניח שיטות וכלים חדשניים לשם הישרדותו.

תמונת "מגמות העל" שהוצגה בכנס תאפשר הנחת תשתית לבסיס הידע, להבנה כיצד ייראה שדה הקרב העתידי. השפעות האקלים, תעופה וחלל, בינה מלאכותית וערי העתיד, יעצבו מחדש אף הן את תפיסת הלוחמה, יאתגרו אותה ויחייבו את הגופים השונים למציאת פתרונות מבעוד מועד.

לצפייה בכנס המלא:

לצפייה בהרצאתו של השגריר גדעון בכר:

לצפייה בהרצאתו של ד"ר תומר סיימון, המדען הראשי של מיקרוסופט ישראל וחבר בצוות ראש הממשלה ליציאה מהסגר הראשון מהקורונה, על בינה מלאכותית והתעשייה:

לצפייה בהרצאתה של רס"ן (מיל') ד"ר עדי ניניו-גרינברג, לשעבר רמ"ד טכנולוגיות חלל ולוויינות בחיל האוויר וכיום יועצת לסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה: