ספר : תפיסת הביטחון הלאומי של ישראל

זהו ספר פורץ דרך המציג לראשונה הצעה מפורטת, מנומקת וסדורה לתפיסת הביטחון הלאומי של ישראלי. הוא מתאר את הצלחת תפיסת הביטחון הלאומי של ישראל שהתווה דוד בן־גוריון בשנות ה־50. ישראל שרדה והפכה למדינה מבוססת, משגשגת ובטוחה. גם מדיניות העמימות בנושא הגרעין הייתה הצלחה גדולה. 

עוד נידונים כאן האתגרים הגדולים שעמם מתמודדת ישראל, ונבחנות שאלות שונות: האם ישראל יכולה להתקיים בלי ארצות־הברית? האם נדרשת אסטרטגיה צבאית חדשה, המבוססת יותר על ריסון, הגנה, הרתעה ודיפלומטיה? האם מדיניות העמימות ודוקטרינת בגין מיצו את עצמן? לכלל השאלות הללו ולרבות אחרות מציע הספר מצע סדור. 

"קריאת חובה. פרייליך מציע תפיסת ביטחון לאומי חדשה, שתהווה בסיס לשיח ציבורי ומקצועי שנים רבות". 

השר לשעבר דן מרידור 

"אוצר בלום של מידע ותובנות מקוריות [...] כולל מידע רב חשיבות שטרם פורסם ושמעניק לספר חשיבות מיוחדת במינה. פרייליך מציג בפני הקורא מצפן ייחודי לעתיד". 

אפרים הלוי, לשעבר ראש המוסד 

"הניתוח המעמיק והעדכני ביותר של תפיסת הביטחון הישראלית. ספר חשוב ומומלץ ביותר." אלוף (מיל') עידו נחושתן, לשעבר מפקד חיל האוויר 

"ספר חשוב. ראוי שיקראו אותו כל המתעניינים בעתידה של ישראל וכן מנהיגיה". 

דניס רוס, לשעבר השליח המיוחד של נשיא ארצות־הברית 

ד"ר צ'ק פרייליך, לשעבר סגן ראש המטה לביטחון לאומי, הוא עמית בכיר באוניברסיטת הרווארד ומרצה באוניברסיטת תל־אביב. הוא מחבר הספר Zion’s Dilemmas: How Israel Makes National Security Policy Cornell 2012. כמו כן, ספרו הבא יעסוק בישראל ובאיום הסייבר. 

תפיסת הביטחון הלאומי של ישראל/דוד (צ'ק) פרייליך/ 2019, 510 עמודים

תפיסת הביטחון הלאומי של ישראל/דוד (צ'ק) פרייליך/ 2019, 510 עמודים