ספר : כנגד כל הסיכויים

כנגד כל הסיכויים הוא סיפור חייו של אלוף מוסה פלד. עם אוגדת מילואים מצוידת בטנקים עתיקים ומקרטעים הוא השמיד שתי אוגדות סוריות במלחמת יום הכיפורים והסיג את הסורים אל מעבר לקו הסגול שממנו פרצו. אחרי מלחמה קשה ועקובה מדם שיקם את חיל השריון - הכפיל את עוצמתו ושדרג את איכותו הקרבית. פלד עמד בראש תהליך הבראת רפא"ל, והפך אותה לחוד החנית הטכנולוגי של ישראל. פלד הקים את "יד לשריון" - מוזאון ייחודי לנופלים ולקרבות השריון מאז קום המדינה.

סא"ל (מיל') דודו הלוי, קצין ועיתונאי, שירת במלחמת ההתשה, נפצע קשה במלחמת יום הכיפורים וחזר להילחם מעבר לתעלה כמפקד גדוד הסיור האוגדתי באוגדת הגיס. כתב הטיים בארץ, בוושינגטון ובאזורי עימות בין־לאומיים. ב־1990 פרסם, יחד עם ד"ר גיל ליווינגסטון את Inside the PLO.

 

"בראש האוגדה שֶׁמַּטָּה את הכף ברמת הגולן, בראש גייסות השריון ובראש רפא"ל, תמיד נמצא את מוסה פלד, חדור בשליחות ובמודעות למעשה ההיסטורי שעליו מטביע חותם אישי. חותם שייוותר עמנו לתמיד".

רא"ל (מיל') אהוד ברק, לשעבר הרמטכ"ל, ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון

"כול אדם ראוי שיכיר את דמותו המופתית של מוסה פלד, שהיה ליד ההגה גם כשהזרקורים לא היו שם. הכול עשה במסירות ובנאמנות מתמדת לערכי הציונות ולעקרונות האחריות האישית".

פרופ' אסא כשר, פרופסור לפילוסופיה באוניברסיטת תל־אביב, ממחברי "רוח צה"ל"

"לוחם, משקם השריון, מצביא ומנהיג. מבחנו של מנהיג הוא בהמשך ביצוע מפעלו ובקיום רוח חזונו גם אחרי לכתו".

אלוף (מיל') אודי שני, יו"ר עמותת "יד לשריון"

כנגד כל הסיכויים/דוד (דודו) הלוי/ 2019, 326 עמודים

כנגד כל הסיכויים/דוד (דודו) הלוי/ 2019, 326 עמודים