ספר : הנגנים של מארס

"לכל יחידה יש נטייה להתאגרף ביד אחת. כוונתי בכך היא שהרובאי רוצה לירות, הטנקיסט - להסתער, התותחן - לפתוח באש [...] זו אינה הדרך לנצח קרבות. אם תזמורת הייתה מנגנת יצירה תחילה בפיקולו, אחר כך בקרן יער, לאחר מכן בקלרנית ולבסוף בחצוצרה - הדבר היה יוצר רעש רב, אך לא מוזיקה. כדי להשיג הרמוניה במוזיקה, על כל כלי נגינה לתמוך בחבריו. כדי להשיג הרמוניה בקרב, על כל כלי נשק לתמוך בכלי הנשק האחרים. עבודת צוות מביאה את הניצחון" (גנרל ג'ורג' ס' פטון הבן בנאום בפני דיוויזיית השריון השנייה בפורט בנינג, ג'ורג'יה, 8 ביולי 1941). 

הנגנים של מארס הוא סיפור בדיוני ואמיתי בו־זמנית, על חשיבותם של התזמון והתיאום בקרב המשולב. באמצעות תיאור קרב הגנה גדודי של כוחות אמריקניים מול אויב מקומי (אירופי) סדור למחצה, מציג המרכז הצבאי להפקת לקחים של צבא ארצות־הברית (CALL) מקרה בוחן שמבוסס על המטלות הקבועות ועל ההישגים הנדרשים מכוחות צבא בקרב הגנה. ההכנות והלחימה מתוארות בקצב מהיר, השומר את הקורא במתח עד לסיומו של הקרב. 

מפקדים ומדריכים בקורסים צבאיים ימצאו במקרה בוחן זה מקור למחשבה ולדיונים עם פקודיהם. קוראים חופשים המתעניינים בנושאי צבאיים ימצאו בפרסום זה סיפור נאה. אלה ואלה יצאו נשכרים. 

מתוך סיקורת של סא"ל (מיל') אלדד שמש, רמ"ד פו"ש בענף תו"ל במז"י: "ספר זה מבוסס על תורת לחימה תקפה, על לקחי מבצעים ואימונים ועל מוסכמות אוניברסליות בתחום ההגנה. בימים אלה, שבהם חובת הקריאה והדיון מקבלת משנה תוקף, ראוי שספר זה יהיה קריאת חובה לדרגי המג"ד והמ"פ, וישמש בדיונים בקורסי הפיקוד ובתוך היחידות".

לקריאת הסיקורת שכתב סא"ל ד"ר אלדד שמש לחצו כאן

הנגנים של מארס/אריה אידן (עורך)/ 2019, 128 עמודים

הנגנים של מארס/אריה אידן (עורך)/ 2019, 128 עמודים