ספר : יחד ורק יחד ננצח: חטיבת גבעתי ב"צוק איתן"

ב־15 באוגוסט 2005 עזב אחרון חיילי צה"ל את רצועת עזה במסגרת תוכנית ההתנתקות של ממשלת ישראל. ואולם, עד מהרה נכזבו התקוות שהצעד החד־צדדי יביא לשלום וליציבות בגבול שבין ישראל והשטחים שפונו. מאז נאלץ צה"ל להתמודד שוב ושוב עם הטרור ההולך ומתעצם בעימותים מוגבלים.

בקיץ 2014, בעקבות חטיפתם של שלושת הנערים ורציחתם בגוש עציון, ובעקבות ירי בלתי פוסק, החליטה ממשלת ישראל על מבצע "צוק איתן".

"יחד, ורק יחד, ננצח!" מביא את סיפורה של חטיבת "גבעתי" במבצע. זהו סיפור של ניצחון במלחמה מסוג אחר. זהו סיפורה של חטיבה הנערכת למלחמה ומחפשת פתרונות טכנולוגיים ומבצעיים יצירתיים לאתגרים הנראים במבט ראשון בלתי ניתנים לפתרון. זהו סיפורה של חשיבה לא שגרתית, ולצידה אומץ לב ודבקות במטרה גם במחיר הכואב של אובדן חברים לנשק בדרך אל המטרה.

"יחד, ורק יחד, ננצח!" הוא סיפורם של אלפי לוחמים היוצאים לקרב כשהם מצוידים בפתרונות חדשניים מקוריים מחד גיסא, ובנשק "הסודי" והישן מאוד מאידך גיסא: הרעות, האמונה, ותחושת הביחד.

סיפור ניצחונה של החטיבה הוא סיפורם של הלוחמים, המפקדים, תומכי הלחימה ושל אנשים טובים באמצע הדרך שתרמו בדרכים שונות לניצחון הזה. זהו סוד ניצחונו של ה"יחד".

יחד ורק יחד ננצח: חטיבת גבעתי ב"צוק איתן"/קובי סגל/ 2018, 200 עמודים

יחד ורק יחד ננצח: חטיבת גבעתי ב"צוק איתן"/קובי סגל/ 2018, 200 עמודים