מדינת ישראל פתחה במלחמת ששת הימים ביוזמתה, אך כמי שכפאה שד. לא הרמטכ"ל ולא ראש הממשלה רצו בה, והרמטכ"ל יצחק רבין אף חש אשם בכך שהמדינה נקלעה למשבר שהפתרון לו היה יציאה למלחמה. כיצד הגיעו ממשלת ישראל והמטה הכללי של צה"ל למצב הזה.

אשכול, תן פקודה. נותן מענה לשאלה הזאת. המחבר עמי גלוסקא פורם את מארגי קבלת ההחלטות בתחום הביטחון בישראל, מ-1963 ועד המלחמה, ומתמקד במערכת היחסים המורכבת ששררה באותה עת בין הדרג המדיני והדרג הצבאי. 

הספר מתאר בצורה מרתקת את האירועים של התקופה הסוערת הזאת ורושם בצבעים עזים את דמויות המפתח שעיצבו אותה. הספר מבוסס על מקר שיזמה על המחלקה להיסטוריה של צה"ל ונסמך על מסמכים ותעודות חשובים שלא פורסמו עד כה. ימצאו בו עניין רב כל המתעניינים בהיסטוריה הצבאית והמדינית של ישראל ובתחום יחסי ממשל-צבא וכן סטודנטים, מורים וחוקרים בנושאים האלה.

המחבר ד"ר עמי גלוסקא, אלוף משנה במילואים, הוא מרצה להיסטוריה ולמדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים ובמכללה האקדמית באשקלון. הוא מילא תפקידים בכירים בלשכת נשיא המדינה, במשרד ראש הממשלה, במשרד לביטחון הפנים, במשרד החוץ ובצוותי המשא-ומתן עם הפלסטינים.ש

אשכול, תן פקודה / עמי גלוסקא / 2004 / 544 עמודים

אשכול, תן פקודה / עמי גלוסקא / 2004 / 544 עמודים